Filtrele

2022 Otomobil Fiyatları ve Kampanyaları

2022 yılında otomobil fiyatlarındaki artış devam ediyor, fiyatlar, kampanyalar ve detaylar

2022 yılında da otomobil fiyatlarındaki artış hızlı bir şekilde devam ediyor. Birkaç ayda bir güncellenen otomobil fiyatları artık ayda iki kez güncellenmeye başladı. Nitekim 2022 Haziran ayında çoğu otomobil markası otomobil fiyatlarına iki kez zam yaptı.

Otomobil fiyatlarındaki bu artışın başlıca nedeni kurdaki artış olarak görünmekle birlikte hammadde ve chip sorunları da otomobil fiyatlarını olumsuz etkiliyor.

Ülkemizde ÖTV’nin yüksek olması da ayrı bir sorun. Tüketiciler otomobil fiyatlarının düşmesi için ÖTV indirimi beklese de bu pek mümkün görünmüyor. Çünkü otomobil arz sorunları henüz çözülebilmiş değil. Fiyatlar yüksek olsa da satışa sunulan az sayıdaki araç tabiri caizse kapışılarak satılıyor. Durum böyle olunca da ÖTV indirimi beklentisi hayalden öteye geçemiyor.

Bütün bunların sonucu olarak artık otomobil ülkemizde bir yatırım aracı olarak görülmeye başlandı. Yüksek enflasyon ve kur artışı kaynaklı zamlar da bu algıyı daha da güçlendiriyor.

Bütün bu hareketlilik içerisinde tüketiciye en güncel araç fiyatlarını ve kampanyaları sunmak için araclistele.com sitesini kurduk. Sitemizde en güncel araç fiyat listelerini ve kampanyalarını bulabileceğiniz gibi araç fiyat filtresini kullanarak seçtiğiniz fiyat aralığındaki bütün otomobil modellerini ve fiyatlarını tek sayfada görebilirsiniz.

Bütün binek ve ticari otomobil markalarının alt modellerine ait fiyat listelerini ve model bazlı kampanyaları her ay düzenli olarak, en güncel haliyle yayınlıyoruz. Sizde bütçenize en uygun aracı kolayca bulabilmek istiyorsanız sitemizdeki filtreyi kullanabilirsiniz.

Araç tipi, minimum ve maksimum fiyat seçerek listeleme yapabileceğiniz gibi marka ve model seçerek daha spesifik sonuçlar elde edebilirsiniz. Kriterlerinize uygun araçların fiyat listelerini görüntüleyebilir, kampanyalarını inceleyebilirsiniz.